F.A.Q به معنای سوالات متداول می باشد. در واقع پرسش و پاسخ یک سند آنلاین است که به یک سری از سوالات رایج کاربران در مورد یک موضوع خاص در سایت پاسخ می دهد.
در این صفحه سوالات متداول محصولات دنافنون  و دیگر محصولات و خدمات شرکت پیش روی شما قرار دارد.
اگر پرسشِ بی‌پاسخی درباره‌ی یکی از محصولات یا خدمات دنافنون یا هر یک از موضوعاتی که در این صفحه مشاهده می‌فرمایید، در ذهن دارید، 
مطرح کنید،  ممکن است پرسش شما نیز مشابه یکی از این پرسش‌‌های متداول باشد.

 1. کاربر گفت:

  عنوان : تعداد سيکل فيلتر پرس

  نظر : چه تعداد سيکل فيلترپرس بايد در طول روز گرفته شود؟

  پاسخ ادمین : اين تعداد بطورکلی بستگی زيادی به مقدار توليد پساب و گل کارخانه دارد. این تعداد توسط سيستم PLC دستگاه قابليت تشخيص داشته و سيستم بطور خودکار در صورت لزوم به حالت استندبای يا توقف موقتی می رود....... اما بايد در نظر داشت که زودتر از اين موعد نبايد به کار دستگاه پايان تا زمانیکه پساب بطورکامل رقيق شده و قابل تصفيه نباشد....... در غير اين صورت پساب های ته نشين شده در تانک کلاريفاير بطورکامل تخليه نمی شود و تجمع آن پس از چند روز باعث مسدود شدن خروجی کلاريفاير می گردد. در صورت بروز اين اتفاق از هر گونه اقدام خودسرانه و مشورت با افراد غير متخصص جداً خوداری فرماييد و برای مشورت جهت برطرف نمودن اين مشکل با شرکت دنافنون تماس حاصل نماييد تا متخصصين ما شما را راهنمايی کنند....... در ضمن در صورت بروز اين اتفاق هيچگونه مسئوليتی بر عهده شرکت دنافنون نمی باشد و تمامی هزينه های آن بر عهده شرکت استفاده کننده می باشد.
 1. کاربر گفت:

  عنوان : تمیزی بازیافت آب

  نظر : چگونه می شود همچنين با رعايت تمام نکات باز هم آب بازيافتی تميز تری داشته باشيم ؟

  پاسخ ادمین : با رعايت کامل نکات ذکر شده در سايت و وبلاگ شرکت دنافنون شما به نتيجه عالی و مطلوب خود خواهيد رسيد. اما در صورت تمايل به داشتن آبی زلال تر و تميز تر نسبت به بقيه اکثريت کارخانه های شرکت دنافنون به شما مصرف کنندگان و مشتريان عزيز پيشنهاد می کند که اقدام به خريد محلول PAC بصورت انحصاری از شرکت دنافنون بکنيد...... اين محلول به شما کمک کرده تا بطورکلی کليه رنگ ها و مواد مضر و ذرات ريز داخل آب را از بين برده و آبی به شفافيت آب آشاميدنی بدست آورديد. اين امر باعث افزايش کيفيت محصول توليدی کارخانه می شود.
 1. کاربر گفت:

  عنوان : تنظيم استاندارد تزريق مواد

  نظر : مقدار تنظيم استاندارد تزريق مواد در دستگاه تزريق پليمر و يا فلوکولانت ساز چقدر می باشد؟

  پاسخ ادمین : بطور کلی مقدار تزريق و يا حل شدن مواد فلوکولانت در آب در دستگاه تزريق يک گرم بر ليتر می باشد. ولی اين مقدار بسته به کيفيت و مرغوبيت مواد پليمر ( فلوکولانت ) اين مقدار می تواند بيشتر از مقدار ذکر شده باشد........ طبق نکات ذکر شده در بالا تنظيم کنترل کننده دستگاه تزريق فلوکولانت معمولاً به صورتيکه به ازای هر 35 الی 40 ليتر آب 3 الی 4 ثانيه مواد جامد تزريق شود ، انجام می شود.
 1. کاربر گفت:

  عنوان : ابعاد فیلتر پرس

  نظر : ابعاد دستگاه فيلترپرس به چه اندازه ای می باشد و فضای اشغالی اين دستگاه و کل مجموعه تصفيه پساب چقدراست؟

  پاسخ ادمین : ابعاد حدودی دستگاه فيلترپرس به شرح زير است: اما بايد توجه داشت که از جمله اينکه اين ابعاد بر اساس مدل دستگاه متغيير می باشد. براساس سفارشات خاص مشتريان برای ايجاد تغييرات و يا افزودن و يا کاهش امکاناتی از دستگاه بنا به نياز ايشان اين ابعاد متغير بوده و حدودی می باشد..... ابعاد فيلترپرس بصورت منحصر:تمامی ابعاد درفایل کاتالوگ در سایت میباشد و شما میتوانید ان را دانلود کنید. و یا نسبت به دریافت کاتالوگ حقیقی اقدام نمایید......... ابعاد بقيه اجزاء تشکيل دهنده ی مجموعه تصفيه پساب ( بسته به نوع دستگاه فيلترپرس و مقدار آب مصرفی ) :........ تانک کلاريفاير: بزرگترين نوع : 6 متر در 6 متر....... کوچکترين نوع : 2.5 متر در 2.5 متر........ تانک هموژنايزر يا يکنواخت کننده ( بدون احتساب پايه ها و لوله کشی ) :2 متر در 2 متر......... يونيت تهيه و تزريق پليمر: 1 متر در 1 متر........ کل مساحت اشغال کننده بدون احتساب حوضچه يا تانک آب تميز کمتر از 100 متر مربع می باشد. ( بين 60 تا 100 متر مربع )
 1. کاربر گفت:

  عنوان : وزن فیلتر پرس

  نظر : مقدار وزن دستگاه فيلترپرس چقدر می باشد؟

  پاسخ ادمین : در انواع مختلف اين دستگاه وزن بصورت حدودی بين 3 تا 4.5 تن می باشد.
 1. کاربر گفت:

  عنوان : پارچه فیلتر پرس

  نظر : پارچه دستگاه فيلترپرس را بايد هر چند وقت يکبار تعويض نمود؟

  پاسخ ادمین : مدت زمان عمر مفيد پارچه بستگی به مقدار کار دستگاه فيلترپرس ( تعداد سيکل ) در روز داشته و بسته به استفاده هر مشتری فرق می کند. همينطور برای گرفتن نتيجه ی مورد نظر مشتری مطلوبيت پارچه امری مهم می باشد. اما بصورت حدودی می توان گفت که عمر پارچه بين 5 تا 6 ماه می باشد.
 1. کاربر گفت:

  عنوان : سیکل فیلتر پرس

  نظر : يک سيکل کامل دستگاه فيلترپرس چه مقدار زمانی بطول می انجامد؟

  پاسخ ادمین : مدت زمان هر سيکل دستگاه فيلترپرس بستگی به غلظت پساب يا گل خروجی از کلاريفاير داشته و هر چقدر گل يا پساب غليظ تر باشد زمان انجام شدن سيکل دستگاه کمتر می باشد. بطور معمول در حالتیکه پساب خيلی رقيق نباشد مدت زمان آن حدوداً 5 تا 15 دقيقه بطول می انجامد.
 1. کاربر گفت:

  عنوان : لوازم فیلتر پرس

  نظر : لوازمی که بايد در طول زمان تعويض گردد ، چه لوازمی می باشدو اين زمان چقدراست؟

  پاسخ ادمین : در ساخت اين دستگاه از بهترين برندها و مرغوب ترين جنس های موجود در بازار مورد استفاده قرارگرفته است..... لوازم مصرفی اين دستگاه عبارتند از :...... 1- پارچه صفحات....... 2- قطعات تفلنی دستگاه شامل تفلونی های ويبره ، دسته صفحات و ... به شما مصرف کننده عزيز پيشنهاد می شود که پس از تعويض هر لوازمی از دستگاه از جنس مرغوب و با کيفيت استفاده کرده تا بهترين نتيجه را بگيريد.
 1. کاربر گفت:

  عنوان : نکات حین کار

  نظر : نکاتی که بايد در حين انجام کار رعايت شود؟

  پاسخ ادمین : به تمامی نکاتی که در حين راه اندازی دستگاه توسط متخصصين اين شرکت به شما گفته می شود توجه نموده که از جمله اين نکات در حين کار دستگاه کاور دستگاه بسته بود و يا در مکان درستی که بطور استاندارد شرکت بايد باشد قرار گرفته و همينطور دقت شود که قبل از انجام شدن هر سيکل حاشيه صفحات تميز شده باشد و گلی در حاشيه صفحات باقی نمانده باشد زيرا که در غير اين صورت در زمان انجام شدن سيکل آب از بين صفحات به بيرون پاشيده خواهد شد که باعث خيس شدن اطراف دستگاه و اپراتور شده و همينطور باعث هدر رفت آب می شود....... نکته قابل توجه ديگر اينکه فردی که به عنوان اپراتور دستگاه در حال کنترل و کار با دستگاه می باشد ، می بايست که از تمامی نکات و آموزش های داده شده توسط کارشناسان شرکت دنافنون آگاه بوده و واقف به چگونگی کار با دستگاه باشد......... نکته ديگر آنکه او باز بودن درب تابلو الکتريکی در حین انجام کار به جد خوداری نمايد و از پاشش آب به آن جلوگيری شود.......... نکته : حتماً در حين انجام کار از سالم بودن و درستی مکان سنسورهای کل دستگاه اطمينان خاطر پيدا کنيد و در صورت درست بودن کليه موارد اقدام به ريست کردن ( ری استارت ) دستگاه از طريق کنترل پنل کنترل بکنيد.
 1. کاربر گفت:

  عنوان : نکات پس از اتمام کار

  نظر : چه نکاتی پس از اتمام کار با دستگاه باید رعايت شود؟

  پاسخ ادمین : در پايان هر روز و اتمام کار با دستگاه با رعايت نکات ايمنی آموزش داده شده از طرف شرکت دنافنون پارچه به طور کامل شسته شود که اين کار باعث طولانی تر شدن عمر پارچه ها و همينطور بالا رفتن کيفيت کار دستگاه در روز بعدی می شود....... در ادامهبايد متذکر شد که بقيه قسمت های دستگاه که ممکن است در حين انجام کار دستگاه کثيف شده باشد بطورکامل شسته شده و تميز باشد.
 1. کاربر گفت:

  عنوان : خشک نشدن گل

  نظر : بعداز انجام شدن سيکل ، گل به مقدار کافی خشک نمی شود راه حل چيست؟

  پاسخ ادمین : اين مشکل به دلايل مختلفی ممکن است که پيش آيد و اين دلايل می تواند :..... 1- تنظيم نبودن مقدار تزريق پليمر ته نشين کننده ( فلوکولانت ) به پساب کارخانه........ 2- وجود مشکل و يا مسدود شدن و گرفتگی به خاطر اشياء مزاحم در کل مسير تزريق گل به فيلترپرس و يا کافی نبودن قدرت پمپاژ گل توسط پمپ فيلترپرس........ 3- مستهلک بودن و يا خراب شدن پارچه های دستگاه........ توجه : در صورت خشک نشدن گل به مقدار کافی در زمان باز شدن صفحات دستگاه ، گل ها وزن سقلی خود را از دست داده و به محفظه ی پايين دستگاه نمی افتند و در هدر رفت زمان تاثير زيادی دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *