شرکت دنافنون در سال ۱۴۰۰ فعالیت خود را با هدف تهیه و توزیع بیش یک هزار قلم کالا تا سال ۱۴۰۱ آغاز نموده است. هدف اصلی ما عرضه ی مستقیم محصولات کاربردی با بهترین کیفیت و قیمت از تولید کننده به مصرف کننده ی نهایی می باشد.

قیمت فیلترپرس صنعتی | لیست قیمت فیلتر پرس | عوامل تعیین کننده قیمت فیلتر پرس

قیمت فیلترپرس صنعتی | لیست قیمت فیلتر پرس | عوامل تعیین کننده قیمت فیلتر پرس

قیمت فیلترپرس صنعتی | لیست قیمت فیلتر پرس | عوامل تعیین کننده قیمت فیلتر پرس

در این مقاله به بررسی قیمت فیلتر پرس می پردازیم، شایان ذکر است قیمت دستگاه فیلتر پرس به عوامل متعددی بستگی دارد.

آمار بازدید 1797

 


8 نکته کاربردی در تعیین قیمت فیلتر پرس:

 

قیمت دستگاه فیلتر پرس به عوامل زیر بستگی دارد:

 

 1. ابعاد و ظرفیت فیلتر پرس
 2. نوع جک فیلتر پرس
 3. جنس پارچه فیلتر پرس
 4. سیستم باز و بسته شدن صفحات فیلتر پرس
 5. صفحات فیلتر پرس
 6. کیفیت و جنس صفحات فیلترپرس
 7. وسایل مورد استفاده در تابلو برق فیلتر پرس
 8. وسایل مورد استفاده در قسمت هیدرولیک فیلتر پرس

 


ابعاد و ظرفیت فیلتر پرس:

 

بدیهی است هر چقدر ابعاد و ظرفیت فیلتر پرس بیشتر باشد قیمت دستگاه فیلتر پرس نیز بیشتر است، برای آگاهی از ظرفیت دستگاه فیلتر پرس باید حجم مواد ورودی دستگاه فیلتر پرس را مورد بررسی قرار دهیم که این حجم شامل مواد جامد و مایع ورودی به این دستگاه می شود که در اصطلاح روزمره به آن دوغاب یا لجن یا پسماند گفته می شود، بدیهی است هر چقدر حجم این مواد بیشتر باشد ابعاد و ظرفیت دستگاه فیلتر پرس نیز بیشتر می باشد.

 

 

ابعاد و ظرفیت فیلتر پرس


نوع جک فیلتر پرس:


یکی دیگر از پارامترهای تعیین قیمت فیلتر پرس، نوع جک بکار رفته در فیلتر پرس است که به دو شکل زیر می تواند وجود داشته باشد:

 • جک دستی فیلتر پرس
 • جک هیدرولیکی فیلتر پرس

جک فیلتر پرس نیز با افزایش ابعاد فیلتر پرس بزرگتر می شود و این به این علت است که وقتی صفحات بزرگتر شوند فشاری که باید به این صفحات وارد شود افزایش می یابد و این امر مستلزم داشتن جک بزرگتری است و نهایتا باعث افزایش قیمیت بالاتر فیلتر پرس می شود.

قابل ذکر است جک فیلتر پرس شرکت دنافنون عموما از نوع هیدرولیکی می باشد که به توضیحات این نوع جک خواهیم پرداخت، لازم به ذکر است برای اینکه توان جک فیلتر پرس را محاسبه کنیم باید دو پارامتر قدرت و سرعت جک را مورد بررسی قرار دهیم. 

 

1.جک دستی فیلتر پرس

 

جک دستی فیلتر پرس نوعی جک پیچی مکانیکی است، در واقع کارائی جک دستی در دستگاههای فیلتر پرس کوچک می باشد در واقع این جک با ساختار فیلتر پرس که به آن فیلتر پرس دستی گفته می شود مطابقت دارد، و  یکی از علل این نامگذاری نیز همین نوع جک مورد استفاده در این دستگاه می باشد، فیلتر پرس دستی دارای ساختار بسیار ساده ای می باشدکه در جای خود به آن پرداخته ایم.

 طرز کار دستگاه فیلتر پرس دستی به این صورت است که با چرخاندن جک بوسیله نیروی دست، چرخ دنده کوچکتر(دندانه دار) می چرخد، سپس این چرخ دنده های کوچکتر پیچ را به حرکت در می آورند و جک حرکت می کند.

 

2.جک هیدرولیکی فیلتر پرس

 

جک هیدرولیکی فیلتر پرس

 

در مورد جک هیدرولیکی فیلتر پرس توضحات کاملی در لینک قرار داده شده وجود دارد که شما می توانید با مراجعه به لینک مورد نظر، اطلاعات خود را کامل کنید.


سیستم باز و بسته شدن صفحات فیلتر پرس: 


همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم فیلتر پرس ها به دو نوع دستی و اتوماتیک تقسیم می شوند، در فیلتر پرس دستی صفحات فیلتر پرس با نیروی انسانی و به صورت دستی باز و بسته می شوند ولی در نوع اتوماتیک، باز شدن صفحات فیلتر پرس کاملا به صورت اتوماتیک و طبق برنامه ای که به فیلتر پرس داده می شود عمل می کند و همین نحوه عملکرد صفحات است که فیلتر پرس را به دو نوع دستی و اتوماتیک تبدیل می کند. 
پس همانطور که گفتیم، سیستم باز و بسته شدن صفحات می تواند به دو صورت دستی و اتوماتیک صورت گیرد و همین امر موجب تفاوت زیادی در تعیین قیمت فیلتر پرس می شود.

 

صفحات فیلتر پرس:

در قسمت مربوط به صفحات فیلتر پرس دو مورد برای ما بیشترین اهمیت را دارد که عبارتند از:

 1. تعداد صفحات
 2. ابعاد صفحات

1.تعداد صفحات

تعداد صفحات نیز از دیگر عوامل مهم در تعیین قیمت فیلتر پرس می باشد، اینکه چه تعداد صفحه و با چه ابعادی مورد نیاز شما می باشد بستگی به ورودی و خروجی و در واقع میزان تولید شما دارد.

2.ابعاد صفحات

این صفحات از ابعاد 40*40 سانتی متر موجود می باشد تا 2*2 متر، بدیهی است هر چقدر اندازه ی این صفحات بزرگتر باشد ابغاد دستگاه فیلتر پرس نیز بزرگتر می شود و به همین سبب قیمت دستگاه نیز افزایش می یابد.

 

جنس پارچه فیلتر پرس:


طبیعی است که جنس پارچه فیلتر پرس نیز در تعیین قیمت فیلتر پرس تاثیر گذار خواهد بود جنس پارچه فیلتر پرس انواع گوناگونی دارد که در زیر آنها را نام برده ایم:


1.پارچه فیلتر پرس کتانی(پنبه ای)
2.پارچه فیلتر پرس پلی استر
3.پارچه فیلتر پرس پلی آمید
4.پارچه فیلتر پرس پلی پروپیلن
قابل ذکر است پارچه فیلتر پرس به تفصیل در مقاله فیلترپرس چیست مورد بررسی قرار گرفته است.

 

کیفیت و جنس صفحات فیلتر پرس:


تعیین جنس صفحات بستگی به نوع پالپ تولید شده در کارخانه دارد، صفحات فیلتر پرس از سه جنس پلاستیک، فایبر گلاس و فلز می توانند انتخاب شوند.
مثلا در صنعت تصفیه روغن جنس صفحات حتما باید از فلز باشد در غیر اینصورت در حرارت بالا آسیب خواهد دید و همین انتخاب جنس صفحات که از سه نوع مختلف می تواند باشد در تعیین قیمت فیلترپرس تاثیر گذار است.

 


وسایل مورد استفاده در تابلو برق فیلتر پرس:

 

تابلو برق فیلتر پرس


وسایل مورد استفاده در تابلو برق فیلتر پرس شامل:

 1. کنتاکتور
 2. کلید حرارتی
 3. حفاظ
 4. رله
 5. PLC

که هر کدام از این وسایل مورد استفاده در تابلو برق انواع متفاوتی دارد و قیمت متفاوتی نیز در پی خواهد داشت و همین امر در تعیین نهائی قیمت فیلتر پرس تاثیر گذار است.

 


وسایل مورد استفاده در قسمت هیدرولیک فیلتر پرس: 


مورد آخر که در تعیین قیمت فیلتر پرس تاثیر گذار است وسایل مورد استفاده در قسمت هیدرولیک فیلتر پرس است.
فیلتر پرس به چند گروه تقسیم می گردد: فیلتر پرس دستی، فیلتر پرس اتومات، فیلترپرس نیمه اتومات و فیلتر پرس هیدرولیک قیمت هر کدام از این دستگاه مجزا می باشد که شما می توانید جهت اطلاع دقیق از قیمت ها با کارشناسان مربوطه ما تماس حاصل نمایید. همچنین فیلتر پرس های دست دوم بطور معمول دارای نشتی و مشکلات فنی بسیاری است به همین جهت توصیه متخصصین شرکت دنافنون به شما این است که فیلتر پرس کاملا نو تهیه کنید تا در هزینه های طویل المدت شما نیز صرفه جویی شود.
شرکت ما مفتخر است دستگاه های فیلترپرس را در سراسر ایران ارسال کرده و همینطور صادرات دستگاه را در کارنامه خود داشته باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

z

واحد فروش

واحد فروش دنافنون، تمام روز هفته آماده پاسخ به سوالات پیش از خرید شما می باشد.

v

ضمانت محصولات

تمامی محصولات و دستگاه ها، با ضمانت شرکت دنافنون و خدمات پشتیبانی ارائه خواهد شد.

c

ایده های هوشمند

برای بهبود کسب و کار شما،همیشه بهترین ایده ها و جدید ترین تکنولوژی تولید را داریم

n

همیشه در کنار شما

تمام روز هفته در ساختمان اصلی شرکت دنافنون، در کنار شما هستیم، همیشه در کنار شما هستیم.

j

تماس با دنافنون

با تلاش مدیران مجموعه دنافنون، امیدواریم بتوانیم بهترین محصولات را در سریع ترین زمان ممکن، در اختیار شما قرار دهیم
g

اطلاعات تماس دنافنون

آدرس کارخانه : اصفهان , کیلومتر8 جاده تهران خیابـان 32 ,شـرکت دنـافـنـون
تلـفن : 33803936 031
فکس : 33803937 031

r

درخواست همکاری

برای ارسال درخواست خرید دستگاه و مشاوره های قبل از خرید، میتوانید در ساعات اداری با شماره تلفن های شرکت، در تماس باشید. همیشه در کنار شما هستیم.

e

پشتیبانی

در صورت وجود هر سوال و مشکل قبل از خرید در سایت و مشکلات پشتیبانی، میتوانید با شماره تلفن پشتیبانی و فروش شرکت : 33803936 031 در تماس باشید.